Impreza Plenerowa „Pałac ze Sztuką”

Impreza Plenerowa „Pałac ze Sztuką”

Fundacja ARS BONITAS zaprasza na rodzinną imprezę plenerową „Pałac ze Sztuką”. Impreza współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański, adresowana jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Data i miejsce imprezy: 30 czerwca 2019 r. (niedziela), godz. 11.30-18.00

Nieszawa 3 (gm. Murowana Goślina), park przypałacowy na terenie ruin zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Nieszawie.

Program: 11.30 – warsztaty taneczne z Blanką Rishe

12.30 – koncert muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej. Wykonawcy: primadonna operowa Agnieszka Sokolnicka – sopran, Wojciech Sokolnicki – tenor, Giselle Czureja – sopran

13.30 – warsztaty taneczne z Blanką Rishe

14.30 – widowisko plenerowe Asz Teatru – interaktywna, angażująca publiczność bajka dla dzieci „Żuk, Królewski Robaczek”

15.30 – warsztaty taneczne z Blanką Rishe

16.30 – widowisko plenerowe Asz Teatru – spektakl musicalowy „Nic o Tobie nie wiem” na motywach filmów komediowych lat 20 i 30.

INNE ATRAKCJE: pokazy interaktywne Muzeum Narodowego w Szreniawie , w tym: mielenie ziarna w żarnach, a także ognisko, darmowe kiełbaski dla pierwszych 200 osób, parowane pyry z gzikiem po poznańsku, itp.

—————-

OPIS PROGRAMU i WYKONAWCY

Warsztaty taneczne poprowadzi Blanka Rische -tancerka i choreografka, instruktorka tańca orientalnego belly dance, kulturoznawczyni. Od 10 lat prowadzi w Poznaniu własną szkołę tańca Blancari Bellydance . W Nieszawie poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych naukę 3-6 tańców z różnych kręgów stylistycznych i kulturowych.

W koncercie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej wystąpią: Agnieszka Sokolnicka – primadonna operowa , wokalistka zespołu Sopranissimo, Wojciech Sokolnicki – tenor , wokalista zespołu „Tre Voci”. Giselle Czureja – młoda adeptka sztuki wokalnej. Widowisko plenerowe „Żuk Królewski Robaczek” przygotowane przez poznański Asz Teatr jest interaktywną, angażującą publiczność bajką dla dzieci. Żuk, dzielny robaczek, mieszka w stajni razem z królewskim koniem. Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje. Czego więcej może pragnąć? Własnego królestwa oczywiście. Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych. Czy mu się uda? Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć. Widowisko plenerowe – spektakl musicalowy w wykonaniu aktorów poznańskiego Asz Teatru pt.: „Nic o Tobie nie wiem” . Ada, która nie martwi się tym, że wiele rzeczy nie wypada. Jej papa, nieco tylko onieśmielony Pan Prezes, który prowadzi poszukiwania delikatnej natury. Czekająca na kogoś gwiazda filmowa Hanka. Przewodnicząca Towarzystwa Higieny Moralnej i Osobistej, bardzo zwracająca uwagę na formy. Marta, zniechęcona do mężczyzn przez przygodę z Nikodemem. Wszyscy spotykają się w kawiarni Pana Dodka, (nie aż tak zimnego drania). Czy gdy „znów zakwitną białe bzy”, „miłość wszystko wybaczy”, ktoś usłyszy „chcesz to mnie bierz” , a ktoś subtelniej wyszepta „nikt, tylko ty” i wreszcie wyjaśni się „o czym marzy dziewczyna”? Spektakl inspirowany tradycją międzywojennej komedii muzycznej z piosenkami najważniejszych twórców tamtych lat: Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Własta, Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa. Zapraszamy do pełnego dowcipu i poezji świata, który bezpowrotnie odszedł pewnego wrześniowego poranka. /Katarzyna Wojtaszak / WSTĘP WOLNY! Serdecznie zapraszamy!

TVP3 Poznań

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Powiat poznański

 Projekt zrealizowany ze środków Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Poznańskiego

Współorganizatorzy:
Sołtys Nieszawy – Marcin Walkowiak
Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Narodowe Muzeum Rolnictwa

 

Filmowa relacja z projektu „Pałac ze Sztuką”. 30.06.2019 r. Nieszawa (gm. Murowana Goślina)